Ekologicky

Netvrdíme, že jsme v tomto ohledu 100%, ovšem snažíme se svým výběrem minimalizovat dopady našeho eshopu na životní prostředí. Textilní průmysl je jeden z největších znečišťovatelů a tak se snažíme řídit nejen srdcem ale i hlavou a snažíme se myslet na přírodu ve všech krocích, které jsou potřeba než balíček opustí naše ruce a je předán dopravci.

Snažíme se vybírat oblečení k tisku tak, aby patřilo mezi tzv. ekologický textil. Zaměřujeme se na textil s certifikací GOTS (Global Organic Textile Standard), což je nejpřísnější mezinárodní biotextilní certifikace zajišťující ekologickou čistotu výroby i konečného výrobku, čímž vlastně chrání nejen životní prostředí, ale i zdraví zaměstnanců při výrobě takového textilu a samozřejmě také jeho následné uživatele, tedy vás. U takového oblečení se začíná již při samotném pěstování rostlin, ze kterých následná látka vzniká. Jedná se o ekologické zemědělství, kde nesmí být použita jiná hnojiva a postřiky než zdravotně a ekologicky nezávadné. Je kontrolován proces výroby, barvení a ošetřování textilu a hlavně nedochází ke znečišťování vod při výrobě škodlivými chemikáliemi a jejich následnému vypouštění zpět do přírody. Celý tento proces je tak přísně hlídán, že u výroby ekologického textilu takovéto znečišťovnání není možné a proto vybíráme pouze takový textil. Certifikace GOTS se ovšem zabývá i stránkou etiky pracovních podmínek a zajišťuje, že všichni dostanou za svoji práci náležitě zaplaceno, jejich pracovní prostředí nebude nebezpečné, nikdo je nebude nutit pracovat od rána do noci, o svou práci nepřijdou, nikdo je nebude fyzicky ani psychicky týrat a hlavně nebudou najímány na práci děti.

Pokud to jde tak se snažíme, aby se zboží šilo v naší krásné zemi a nemuselo k nám cestovat přes půl zeměkoule - to se týká všech našich kraťásků a topů. V neposlední řadě využíváme služeb tiskárny, kde se chovají velmi zodpovědně k přírodě a hlídají si míru znečišťování a zavádí mnohá opatření, aby se to znečišťování minimalizovalo. Například se zavazují, že do kanalizace nevypouští škodlivý odpad a nechávají vodu pravidelně kontrolovat. Celá jejich výroba pracuje na elektřině z obnovitelných zdrojů.

A jelikož jsme šikovné, tak si také umíme spousty potisků udělat samy a tak máme ten nejlepší přehled o tom co se děje. Šperky, které u nás najdete, také prochází při výrobě našima rukama. Budoucnost textilního průmyslu je totiž jedině v tom, když se naučíme chovat zodpovědně vůči naší přírodě.

Obalové materiály vybíráme z dostupnosti výroby v ČR a nahrazujeme recyklovanými a recyklovatelnými materiály. Takže obálky od nás se nebojte vyhodit do plastového odpadu, nemají žádné příměsi a přesně tam patří.

Faktury již nebudeme tisknout a vše vám přijde na email. Dokonce i účtenka, dle nařízení o EET, vám dorazí na váš email.

Samozřejmě třídíme odpad a balíme vaše balíčky s láskou.

 

Jdete do toho s náma?